آرشیو مقالات
تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی

دیجیتال مارکتینگ (Digital marketing) یا بازاریابی اینترنتی (Internet marketing) دو اصطلاح پرکاربرد این روزها در کسب و کارهای مجازی می باشند. این دو عبارت بسیاری از افراد را گیج میکند. واقعا تفاوت واژه های دیجیتال (digital) و آنلاین (online) در بازاریابی و تبلیغات چیست؟ در مقالات و تبلیغات از کدام یک باید استفاده کنیم؟
چگونه فروش اینترنتی خود را افزایش دهیم؟

فرض کنید فروشگاه آنلاینی را راه اندازی کرده اید، آیا برای افزایش فروش اینترنتی آن ایده یا برنامه ای دارید ؟ مهم ترین دغدغه شما پس از راه اندازی فروشگاه اینترنتی، برنامه ریزی برای معرفی برند خود به کاربران و افزایش فروش اینترنتی خواهد بود. هر حرکت شما می تواند بر روی فروش این فروشگاه تاثیر بگذارد. شاید باورپذیر نباشد که حتی لحن پاسخ شما به کامنت های کاربران هم بر این عامل موثر است.
چرا اینترنتی خرید کنیم؟

با توجه به رشد سریع تکنولوژی، بسیاری از صاحبان کسب و کار در تلاش‌اند تا فروش خود را از شکل فروش سنتی به فروش الکترونیکی تغییر دهند و به سمت تجارت الکترونیکی حرکت کنند. فروشگاه اینترنتی فضای فیزیکی محدود فروشگاه سنتی را ندارد و می توان گستره بسیار وسیعی از محصولات را در آن به نمایش گذاشت. فروشگاه اینترنتی این امکان را به خریداران می دهد که درباره محصول مورد نظر خود جستجو کنند و پس از بررسی تمامی ویژگی ها و شرایط آن، خرید اینترنتی مطمئنی را انجام دهند.
نجات کسب و کار خرده فروشی

سال جاری به کسب وکارهای خرده فروشی روی خوشی نشان نداده است. امروزه گرداندن یک خرده فروشی بسیار سخت تر از قبل شده است. ساعات طولانی از تلاش و کار سخت نیاز است تا این کسب و کار پا بگیرد. استخدام نیرو و کارمند حسابداری، پایین نگه داشتن قیمت ها، موجودی انبار، داشتن جریان نقدینگی خوب و درنهایت فروش محصولات، برای یک کسب و کار خرده فروشی اموری سخت و بعضا طاقت فرسا هستند. در ادامه‌ی این مطلب به معرفی ۵ نکته ی کلیدی و کاربردی دیگر می پردازیم که ممکن است در عین سادگی از چشم بسیاری از خرده فروشان دور مانده باشند. نکاتی که رعایت و بکارگیری آن ها می تواند کسب و کار شما را از بحران های سال آینده نجات دهد.
همه چیز در مورد دیجیتال مارکتینگ

با توجه به میزان دسترسی امروز مردم به اینترنت، اگر به شما بگویم تعداد افرادی که هر روز آنلاین می‌شوند بیشتر از تصور شماست و روز به روز هم به آن اضافه می‌شود، باور می‌کنید؟ در واقع، طبق تحقیقات جهانی، استفاده “ثابت” از اینترنت در میان بزرگسالان فقط در سه سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است. این افزایش استفاده از اینترنت باعث شده که نوع خرید مردم نیز از خریدهای فیزیکی و حضوری به خرید آنلاین تغییر کند. در این میان این بازاریابی بوده است که در هر دو نوع خرید ارتباط شما را با مخاطبان و مشتریان حفظ کرده است و راهی برای فروش بیشتر شما بوده است. امروزه مفهوم بازاریابی با قدیم فرق کرده است و بستری به اسم اینترنت محلی است که کسب و کارها به دنبال فروش و معرفی برند خود هستند.
راهنمای فروش اینترنتی

روز به روز افراد بیشتری به سمت استفاده از خدمات آنلاین یا اینترنتی می‌روند و خرید و فروش به صورت اینترنتی هم از این قاعده مستثنی نیست. دلایل زیادی وجود دارد که مردم از خدمات فروش آنلاین استفاده کنند و همه‌گیری کرونا تنها یکی از این دلایل است. حالا مردم چنان به این مدل خرید عادت کرده‌اند که بعید است حتی با پایان همه‌گیری، از آن دست بکشند. داشتن دانش کافی درباره فروش اینترنتی باعث می‌شود شما بتوانید از رقیب‌هایتان جلو بیافتید و درآمدتان را افزایش دهید. در این مقاله به آموزش فروش آنلاین از سطح مبتدی می‌پردازیم و تمام نکات مهم آن را مرور خواهیم کرد.
تفاوت فروش و بازاریابی

شاید اگر از شما بپرسند که نظرتان درباره تفاوت بازاریابی و فروش چیست، در وهله اول هیچ تفاوتی به نظرتان نرسد؛ چون واقعیت این است که بازاریابی و فروش مکمل یکدیگر هستند و تا حد زیادی به هم وابسته‌اند اما این وابستگی دلیل بر هم معنی بودن دو مفهوم مورد بحث نیست. در مشاغل و کسب‌وکارهای کوچک تفاوت زیادی بین این دو مفهوم وجود ندارد چون بودجه کافی برای جذب نیروی متخصص در هر یک از موارد در دسترس نیست ولی شرکت‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ چطور؟ آیا آن‌ها هم از یک گروه برای انجام هر دو کار استفاده می‌کنند؟ آیا در این شرکت‌ها هم تفاوت بازاریابی و فروش چندان محسوس نیست؟
داستان برند ایکیا

اگر تا به حال به داخل IKEA رفته باشید ، می دانید که بیرون رفتن از فروشگاه چقدر سخت است. شما نمی دانستید که به پنج حوله جدید نیاز دارید ، اما آنجا که می روید ، متوجه نیاز خود میشوید. همه اینها ایده مرحوم Ingvar Kamprad ، یک تاجر سوئدی است که ایده فروشگاهی را پر از مبلمان کاربردی ارائه داد که جمع آوری آن آسان است. کامپراد در سال 2018 چشم از جهان فروبست.
چرا کسب و کار خود را در فضای مجازی راه اندازی کنیم؟

طراحی فروشگاه اینترنتی مزایای زیادی دارد و تمامی نیازهای شما را برای به نمایش گذاشتن محصولات و خدماتتان فراهم میسازد. فروشگاه‌ اینترنتی یا همان فروشگاه آنلاین، کانالی برای فروش آنلاین محصولات و خدمات است که با روش زندگی افراد پرمشغله امروزی تطابق کامل دارد. کافیست اجناس و محصولات خود را به همراه تصاویر و توضیحات مربوط به آنها روی سایت قرار داده و قیمت های آنها را بروز رسانی نمایید.
شناخت تیپ شخصیتی مشتریان

چگونه شخصیت شناسی مشتریان فروشتان را چند برابر میکند؟
کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات این سایت محفوظ است